Home Solární termické systémy
Solární termické systémy

Většina energie existující na zemi je vyrobena sluncem. Se solárním teplovodním systémem lze tuto energii využívat přímo. Sluneční záření je dostupné každý den a zdarma.

 

Solární teplovodní systémy přeměňují energii slunečního záření na tepelnou energii. Ta je potom použita jako doplněk pro vytápění či ohřev teplé vody.

Intenzita slunečního záření se mění v závislosti na ročním období. V průběhu letních měsíců (květen – září) lze solárním systémem dosáhnout 99% pokrytí potřeby teplé vody. V chladnějších měsících slouží solární systém jako doplňkový zdroj tepla.

V praxi je tepelná energie z kolektorů ukládána do zvláštních zásobníků teplé vody. Dle dostupných technologií lze využívat nádrže se dvěma až třemi vstupními zdroji tepla (např.  kotel ústředního vytápění, elktro dohřev, solární systém, krb, …). Nádrže mohou být využívány pouze k přípravě teplé vody nebo mohou být připojeny k otopným soustavám. V přechodných jarních obdobích se pak často stává, že solární systém dokáže váš dům vytopit.

Co je však na celém systému nejdůležitější - místo předání sluneční energie na tepelnou – KOLEKTOR. Vývoj kolektorů jde značným způsobem dopředu. Používají se kolektory nejobyčejnější ploché přes špičkové vakuové trubicové. Každý kolektor má svá specifika a různé výhody a nevýhody. 

Díky našim zkušenostem jsme Vám schopni nabídnout řešení dle Vašich požadavků.


Doporučovaní výrobci:


Viessmann


Stiebel-eltron


SolarHit


Regulus